• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352260
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan’ın eski başbakan yardımcısı, dışişleri ve kültür bakanı Teodoros Pangalos, ‘Paraları hep beraber yedik’ adlı kitabıyla Yunanistan gündemini karıştırdı.

Paraları hep birlikte yedik Yunanistan’ın eski başbakan yardımcısı, dışişleri ve kültür bakanı Teodoros Pangalos, ‘Paraları hep beraber yedik’ adlı kitabıyla Yunanistan gündemini karıştırdı.

Dijital olarak yayınlanan kitapta, ülkenin 350 milyar Euro’luk borcunun oluşmasında siyasetçilerin yanı sıra, halkın da sorumluluğu ve suçu bulunduğunu savunan Pangalos, “Bu borcun 20 milyar Euro’luk bölümü, sadece alınan rüşvetlerden ve yapılan yolsuzluklardan meydana geliyor” dedi. On binlerce Yunanlı da, kitabın internetteki sitesine girerek görüş beyan etti.

Yüksek maaşların suçu

Geri kalan 330 milyar Euro’nun devlet sektöründe skandal derecesinde ödenen yüksek maaşlardan kaynaklandığını savunan Pangalos, kitabında şu ifadelere yer verdi: “Gerçek olmayan ekstra mesailerden, gereksiz devlet dairesi harcamalarından, devlet memurlarına ödenen çok yüksek kıdem tazminatları ile imtiyazın da ötesinde ek ödeneklerin de bu borçta suçu var. Vergi kaçakçılığı için 4-4-2 sistemi var. Yani vergi mükellefi ödemesi gereken 10 Euro’dan 4’ünü ödemiyor, 4 Euro vergi müfettişlerinin cebine gidiyor. Devlet kasasına sadece 2 Euro giriyor.”

Yunan Devlet demiryolları için “Yolcuları gidecekleri yere dörder dörder limusinlerle taşısak devlete maliyeti daha düşük olacaktı” diyen Pangalos, 175 sayfalık kitabının son bölümünü vatandaşların kendisine mailler ile ihbar ettiği rüşvet ile yolsuzluklara ayırdı.


(Hürriyet)798 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın