• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Bayrampaşa belediyesinin organize ettiği ve kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla yollara düşen “Bereket Konvoyu” 12 Ağustos günü İskeçe’nin Avdira belediyesine bağlı Gökçeler köyünde iftar sofrası açtı.

"Bereket Konvoyu" İskeçe’nin Avdira belediyesine bağlı Gökçeler köyünde iftar sofrası açtı.

Bayrampaşa belediyesinin organize ettiği ve kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla yollara düşen “Bereket Konvoyu” 12 Ağustos günü İskeçe’nin Avdira belediyesine bağlı Gökçeler köyünde iftar sofrası açtı.

Gecede, Türk tasavvuf musikisi, Rumeli ezgileri ve semazen gösterisi yer aldı. Yine bu yıl ilk defa olarak eski Osmanlı tatlarından şerbet, pamuk ekmek ve macun soydaşlarımıza tanıtıldı.

Gökçeler köyünde ilkokul bahçesinde düzenlenen iftar sofrasına Avdira Belediye Başkanı Vasilis Çolakidis ve Başkan Yardımcısı Birol İncemehmet, milletvekili Hüseyin Zeybek, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Çukal, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kara, Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz ve diğer davetlilerin yanısıra binlerce soydaş katıldı.


İftarda söz alan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan Avdira Belediye Başkanı Çolakidis’e ve Balkanlar’ı karış karış gezen Hatiplere teşekkür etti.

Şener, “En onur duyduğum görev Gümülcine Başkonsolosluğu; çünkü, burada Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk ilişkilerine katkıda bulunan Batı Trakya Türk Azınlığı yaşıyor. Birkaç gün önce Gümülcine’de talihsiz bir olay oldu. Anladık ki onlar bu bölgeden değil. Zaten yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan insanlar yapmaz bunu... Sizler Yunan vatandaşısınız. Sorunlarınızın çözümleri Atina’dadır. Dolayısıyla sorunlarınızın çözümünü önce Atina’da arayın.” Görüşlerine yer verdi.

 

(rodopruzgari)1767 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın