• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352258
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a bir darbe de kredi derecelendirme şirketi Standard & Poor's'dan geldi.

Yunanistan'ın Kredi İtibarı Yerle Bir.

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'a bir darbe de kredi derecelendirme şirketi Standard & Poor's'dan geldi.

Kredi derecelendirme şirketi Standard & Poor's (S&P) Euro Bölgesi üyesi Yunanistan'ın kredi itibarı görünümünü 'istikrarlıdan' 'negatife' çevirdi.

Yunanistan daha uzun yıllar tünelin ucunda ışık göremeyecek. Yunanistan'ın kredi notunun ıskarta seviyesinde kalmasına, Uluslararası Para Fonu (imf) ve Avrupa Birliği'ne (AB) muhtaç durumdaki aşırı borçlu Yunanistan'ın ekonomik durumunun düzelmek yerine daha da kötüleşmesi neden gösteriliyor.

Standard & Poor's'un New York'taki merkezinden yapılan açıklamada, Mali bakımdan son derece kötü durumda olan Yunanistan'ın bütçesinde büyük açık verme ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. Ekonomik durumun kötüye gitmesine paralel olarak reformların geciktirilmesi de Yunanistan'a güvenilmemesinde rol oynuyor.

Yardımın akıbeti meçhul

Kredi derecelendirme şirketi, Yunanistan'a imf ve AB'nin yedi milyar Euro'luk ek yardım yapmasının kaçınılmaz olacağı görüşünde. Mali görünümün negatife çevrilmesi, Yunanistan'ın ortaklarından yardım alamaması durumunda, ıskarta seviyesindeki kredi notunun daha da düşürülebileceği anlamına geliyor. S&P'nin tahminlerine göre Yunan ekonomisi bu ve önümüzdeki yıllarda yüzde on ila yüzde on bir oranında küçülecek. AB ve imf'nin aynı dönemi kapsayan tahminleri ise yüzde dört ile yüzde beş arasında değişmekteydi.

AB, Avrupa Merkez Bankası ve imf uzmanlarından oluşan troyka, Yunanistan devlet bütçesinin konsolidasyonuyla ilgili görüşmelerini hafta sonunda tamamlamıştı. Yunanistan'a ek yardım yapılması troyka raporunun olumlu çıkmasına bağlı. Atina'daki üçlü koalisyon hükümeti uzun tartışmalardan sonra bütçe giderlerinin önümüzdeki iki yılda 11,5 milyar Euro azaltılması hususunda anlaşabilmişti.713 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın