• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam315
Toplam Ziyaret5352287
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan'da tablo her geçen gün biraz daha kötüleşiyor. Avrupa'nın refah algısının yerle bir olduğu ülkede hastalar artık ilaçlarını alamıyorlar.

Yunanistan'da tablo her geçen gün biraz daha kötüleşiyor.

Yunanistan'da tablo her geçen gün biraz daha kötüleşiyor. Avrupa'nın refah algısının yerle bir olduğu ülkede hastalar artık ilaçlarını alamıyorlar.

Son 3 yıldır kriz içindeki Yunanistan euro birliğinin yaramaz çocuğu olmakla itham edilmiş. Gerekli kurallara uymaması, yanlış veriler ile piyasaları kandırması nedeniyle büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Euro Birliği’nin geleceğini tehlikeye atması nedeniyle birden fazla kurtarma operasyonu il toparlanmaya çalışılan ülkede sosyal yaşam büyük bir uçurumu da ortaya koymaya başladı.

Avrupa’nın genelinde gelir dağılımı ve refah ortamı Yunanistan’ı tamamen terk etmiş durumda. Zengin ve fakir arasındaki uçurum her geçen gün büyürken zenginlerin çılgınlıklarını ve su gibi para harcadıklarına dair haberlerin karşısında ilaç alamayan halkın haberleri duruyor.

Konuya dair yapılan en son açıklama da sağlık bakanından geldi. Bakan Marios Salmas’ın yaptığı açıklamada hastaların yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle ilaç alacak para bulamadığını açıkladı.

Ulusal sağlık örgütünün verilerine göre doktorların yüze 40’lık kesimi internet ve elektronik alt yapı sorunları nedeniyle ekipman bulmazken, reçete yazmak konusunda da büyük sıkıntı yaşıyorlar. Salmas’ın açıklamalarına göre eczacılar da geçtiğimiz Mayıs ayından beri reçete ödemelerini hastalardan alamıyor.

Herkes ülkeye girecek paraya gözünü dikmiş durumda. 270 milyon euroluk 90 milyon euroluk kısmının 15 Ağustos alınması bekleniyor. Geçtiğimiz haftada maliye bakanından rezervlerin tükendiği yönünde haberler gelmişti.632 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın