• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam318
Toplam Ziyaret5352290
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Makedonya Trakya Bölge Bakanı Theodoros Karaoglou, Yunanistan ile Türkiye'nin işbirliğinden yana olduklarını söyledi.

Yunanistan ile Türkiye'nin işbirliğinden yanayız.

Yunanistan Makedonya Trakya Bölge Bakanı Theodoros Karaoglou, Yunanistan ile Türkiye'nin işbirliğinden yana olduklarını söyledi.

Karaoglou, bazı iş adamlarıyla görüşmelerde bulunmak amacıyla geldiği İstanbul'da Aşçıoğlu AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ile görüştü. Bakan Karaoglou, görüşme öncesinde gazetecilere açıklamada bulunarak, ''Türkiye ile Yunanistan'ın işbirliğinden yanayız, işbirliği yapmak istiyoruz'' dedi.

Bu ziyaretinin özel bir ziyaret olduğunu belirten Karaoglou, yakın zamanda gerçekleşecek resmi ziyaretinde ikili ilişkiler ve özellikle yatırımlarla ilgili daha geniş bir açıklama yapacağını kaydetti.

Türk iş adamlarının Yunanistan'da konuşlanmasının zamanı

Aşçıoğlu AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Yunanistan'ın Türkiye'nin kardeşi bir ülke olduğunu belirterek, ''Türk iş adamlarının Yunanistan'da olmasını doğru buluyoruz. Yunanistan'da çok iyi ticari fırsatların olduğunu biliyoruz'' diye konuştu.

''Hangi ülke size ne kadar yaklaşırsa siz de ona o kadar yaklaşırsınız'' diyen Aşçıoğlu, Yunan Bakan'ın bugünkü ziyaretinin amacının da sıcaklığı pekiştirmek olduğunu söyledi.

Yunanistan'da içinde biri Selanik'te 500 milyon dolar önerdikleri fuar alanı, diğeri de Atina'daki eski Helenike Havaalanı olmak üzere talip oldukları 2 projeleri olduğunu anlatan Aşçıoğlu, ''Hasılat paylaşımı yöntemini teklif ettik. İkna oldular. Hasılat paylaşımı yöntemini Yunanistan'a biz öğreteceğiz'' dedi.

Aşçıoğlu, Yunanistan'ın birçok ülkeden daha cazip olduğunu vurgulayarak, ''Yunanistan'daki yapı stoku buradakinden çok daha kötü, çok daha geri. Hem Avrupalı olacaksınız hem yaşamı çok seveceksiniz ve o yapılarla yaşayacaksınız. Bana göre büyük bir uyuşmazlık var orada. İnşaat sektörü için ciddi işler yapılabilir. Türk iş adamlarının orada konuşlanmasının zamanı'' diye konuştu.

Aşçıoğlu, dünyada kriz olan ülkeler arasında en başarılı iş adamlarının Türk iş adamları olduğunu, Türk iş adamlarının krizdeki Yunanistan'a girdiği zaman ülkenin daha hızlı toparlayacağını sözlerine ekledi.

Beşiktaş'a ziyaret

Yunanistan'ın Makedonya Trakya Bakanı Theodoros Karaoğlu, Beşiktaş Kulübü'ne ziyarette bulundu.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Yunanistan'ın Makedonya Trakya Bakanı Theodoros Karaoğlu'nu Akaretler'deki kulüp binasında ağırladığı belirtildi.

Samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Fikret Orman'ın, Theodoros Karaoğlu'na Beşiktaş forması hediye ettiği bildirildi.

 

AA714 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın