• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam305
Toplam Ziyaret5352277
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Gümülcine ve İskeçe'deki polis okullarına yerleştirilen göçmenlerle ilgili hükümetin kararını protesto etmek için düzenlenen gösteriye katılan Altın Şafak grubu gösteri sonrasında Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne saldırdı.

ALTIN ŞAFAK GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ'NE SALDIRDI.

Gümülcine Şehir Meydanı'nda 06 Temmuz Pazartesi günü akşamı Gümülcine ve İskeçe'deki polis okullarına yerleştirilen göçmenlerle ilgili hükümetin kararını protesto etmek için düzenlenen gösteriye katılan Altın Şafak grubu gösteri sonrasında Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne saldırdı.

Göçmenlerin Gümülcine ve İskeçe'ye getirilmelerini protesto etmek için düzenlenen gösteriye Doğu Makedon-Trakya Eyaleti'ne bağlı illerden seçilmiş yöneticiler, papazlar, vatandaşlar ve siyasi gruplar katıldı.

Protesto gösterilerine katılan gruplardan biri de Altın Şafa grubuydu. Gösteriler esnasında göçmenler ve Yunanistan'da yaşayan azınlıklar aleyhinde sloganlar atan grup, daha sonra da Gümülcine Türk Gençler Birliği'ne bir yürüyüş gerçekleştirerek saldırıda bulundu.

Lokaldeki çalışanlardan ve görgü tanığı müşterilerden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda GTGB'ne saldıran grubun yaklaşık 100-150 kişilik olduğunu, bu kişilerin GTGB lokaline dışarından pet şişeler attıkları ve Türkler aleyhinde küfürlü sloganlar attıklarını belirttiler.

Yaşanan bu olay esnasında da emniyetten birkaç memurun da olay yerinde bulunduğu ve grubun daha fazla aşırıya kaçmasını engellediklerini belirtti.

Saldırının daha da büyümemesi için daha sonradan da bir polis aracının GTGB'ne geldiğini belittiler.

Lokalde çalışanlardan ve müşterilerden istedikleri karşılığı alamayan Altın Şafak grubu oradan ayrılan ayrıldığını Yeni Cami önünden sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptıkları belirtildi.

 

 

(Çınar FM)913 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın