• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam308
Toplam Ziyaret5352280
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunan polisi 6 bin kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrasında yasadışı göçmen olduğunu söylediği 1.600 kişiyi sınır dışı edeceğini açıkladı.

Yunanistan göçmenleri sınır dışı ediyor.

Yunan polisi 6 bin kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrasında yasadışı göçmen olduğunu söylediği 1.600 kişiyi sınır dışı edeceğini açıkladı.

Yunanistan'da polis, ülkede yasadışı bulunduğunu söylediği 1.600 kişinin sınır dışı edileceğini açıkladı.

Bu açıklama, ülke genelindeki büyük operasyonda 6.000 kişinin gözaltına alınmasını izliyor.

Kamu Düzeni Bakanı Nikos Dendias, baskınları savunarak ekonomik güçlüklerin Yunanistan'ı "yabancılar tarafından işgal edilmeyi" kaldıramayacak duruma getirdiğini söyledi.

Bakan Dendias, göçmen konusunun "Yunanistan toplumu ve devletinin temelinde bir bomba gibi durduğunu" söyledi. Bakan, "Göçü düzenleyecek bir yapı oluşturamazsak o zaman çökeriz" dedi.

İlk aşamada 88 göçmen Pakistan'a gönderildi. Yunan yetkililer kaçak göçe karşı sınır denetimlerini artırma çabaları çerçevesinde sınır muhafızı sayısını artırmıştı; sınır denetimlerinin sıkılaştırılmasında Suriye'deki durumun kötüleşmesi durumunda Türkiye üzerinden büyük bir göç olabileceği endişesi belirleyici oldu. Avrupa Birliği'ne giriş yapan göçmenlerin yüzde 80'i Yunanistan üzerinden geçiş yapıyor. Ülke bir süredir belki de son 50 yılın en kötü ekonomik buhranından geçiyor.

Aşığı sağın yükselişi

Kimi Yunan politikacılar hükümeti kaçak göç hakkında daha katı bir çizgi izlemeye çağırıyor. Son seçimlerde aşırı sağcı Altın Şafak Partisi, üyelerini parlamentoya göndermeye yetecek çoklukta oy topladı.

Kathimerini gazetesinin haberine göre, Altın Şafak üyeleri geçen hafta parlamento binası önünde ihtiyaç sahiplerine gıda dağıttı; ancak gönülleler bunu yaparken ihtiyaç sahiplerinin Yunan vatandaşı olmalarını ve kan grupları dahil önemli kişisel bilgiler vermelerini şart koştu.

Yunanistan göç söz konusu olduğunda sıklıkla eleştirilere hedef oluyor. Uluslararası Af Örgütü Atina'nın göçmenlere suçlu muamelesi yapıp özgürlüklerin kısıtlandığı kamplarda tuttuğunu ifade ediyor.

Öte yandan Yunanistan hükümeti de kaçak göçe karşı yardımcı olmaları için diğer Avrupa ülkelerine çağrı yapıp, yükü, ölçüsüz bir şekilde sırtlandığından yakınıyor.900 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın