• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam290
Toplam Ziyaret5352262
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan'ın başkenti Atina'da uzun yıllardır cami yapılmasını isteyen Müslümanlar, taleplerinin yerine gelmemesi üzerine AİHM'e başvuracaklarını duyurdular.

Atinalı Müslümanlar AİHM'e gidiyor.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da uzun yıllardır cami yapılmasını isteyen Müslümanlar, taleplerinin yerine gelmemesi üzerine AİHM'e başvuracaklarını duyurdular.

Atinalı Müslümanlar resmi tek bir ibadet yerine sahip olmayan Atina'ya cami yapılması ile ilgili Kasım ayına kadar bir gelişme olmazsa AİHM'e başvuracak.

İnşası Yunan parlamentosu tarafından onaylanan ancak henüz yapımına başlanmayan cami projesinde bir ilerleme kaydedilmeyen Atina'da AA muhabirinin sorularını cevaplayan Yunanistan Müslümanlar Birliği Başkanı Naim El Ghandour, özellikle Ramazan ayında Müslümanların kültür merkezi adı altındaki yerlerde ya da gayri resmi olarak mescit olarak kullanılan daire, dükkan, depo gibi mekanlarda toplandıklarına ve ibadet ettiklerine işaret etti.

Mescitlerdeki fiziki koşulların iyi olmadığını belirten El Ghandour, Kasım ayına kadar Atina'ya cami yapılması konusunda bir gelişme olmazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuracaklarını bildirdi.

 

(Dünya Bülteni)730 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın