• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam286
Toplam Ziyaret5352258
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan’da koalisyon hükümeti liderleri, troyka tarafından talep edilen yeni kemer sıkma önlemlerini görüşmek üzere dün yeniden bir araya geldiler.

Yunanistan Hükümeti, Kemer Sıkma Paketini Kabul Etti.

Yunanistan’da koalisyon hükümeti liderleri, troyka tarafından talep edilen yeni kemer sıkma önlemlerini görüşmek üzere dün yeniden bir araya geldiler.

Yunanistan’da koalisyon hükümeti liderleri, troyka tarafından talep edilen yeni kemer sıkma önlemlerini görüşmek üzere dün yeniden bir araya geldiler. Dün Yunanistan Başbakanlığı’nda toplanan koalisyon hükümeti liderleri, aralarındaki anlaşmazlıklara rağmen troyka heyetinin talep ettiği 11,5 milyar Euro’luk önlem paketini genel çerçeve anlamında kabul ettiklerini açıkladılar.

PASOK lideri Evangelos Venizelos, bu programın sonuç getirmeyeceğine inandığını, fakat Başbakan Samaras’ın görüşüne saygı duyarak bu programa destek vereceğini belirtti.

Yunanistan Ekonomi Bakanı Yanis Stournaras da, “Üçümüz de bu programın zorluğunu kabul ettik ancak ülkenin Euro bölgesinde kalabilmesi için bu önlemleri alması gerekmekteydi” dedi.

Demokratik sol parti lideri Fotis Kuvelis ise görüşmede kesinti paketinin detaylarının tartışılmadığını belirterek “Gelecek dönemde reform paketinin süresinin uzatılması için AB ile müzakerelere başlayabiliriz ancak şu anda almamız gereken karar bu” ifadesini kullandı.

Yunanistan Ekonomi Bakanı Yanis Stournaras, bugün troyka heyetini kabul edip kendilerine detayları sunacak.694 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın