• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam307
Toplam Ziyaret5352279
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan maliye bakanlığından bir yetkili, iflasın eşiğinde olan ülkenin nakit rezervlerinin hızla tükenmekte olduğunu açıkladı.

-Nakit rezervleri neredeyse sıfıra indi-

Yunanistan maliye bakanlığından bir yetkili, iflasın eşiğinde olan ülkenin nakit rezervlerinin hızla tükenmekte olduğunu açıkladı.

Yunanistan maliye bakanlığından bir yetkili, iflasın eşiğinde olan ülkenin nakit rezervlerinin hızla tükenmekte olduğunu ve uluslararası kreditörlerin vereceği yardım diliminin beklendiğini söyledi.

Maliye Bakan Yardımcısı Christos Staikouras, devlet televizyonu NET'te yaptığı açıklamada "Nakit rezervleri neredeyse sıfıra indi. Ne kadar dayanacağı için bir şey söylemek doğru değil çünkü bu bütçe uygulamasına, gelirlerle ve harcamalara bağlı. Ama sınıra dayandığımız kesin. Almamız gereken yardım dilimini alamadık ve bir de 20 Ağustos'ta itfası gelecek olan Avrupa Merkez Bankası tahvili sorunu var" dedi.

AB ülkeleri, Ağustos'ta 3.2 milyar Euro tahvil ödemesi gereken Yunanistan'ın Ağustos ayını çıkarmasına yetecek finansmanı sağlamaya söz vermişlerdi.

Yunanistan için AB ülkeleri ve Uluslararası Para Fonu'ndan gelecek yardımdan başka bir çıkar yol bulunmuyor. Bu kreditörler de Yunanistan reformlara kesinlikle uyacağını taahhüt etmedikçe yeni yardım dilimlerinin verilmeyeceğini söyleyerek Atina üzerindeki baskılarını artırıyorlar.

 

(Akşam)641 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın