• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan’a yasa dışı yollardan giren ve ülkede kalmak için gerekli izin ve evraklara sahip olmayan kaçak göçmenler sınır dışı edildi.Dendias “Şu anda 1.800 sınır polisi Evros’a doğru yola çıkmış durumda. Evros nehrini kaçak göçmenlere kapatıyoruz'

Yunanistan’da 50 kaçak göçmen sınır dışı edilirken Evros ilinde 1.800 sınır polisi görevlendirildi.

Yunanistan 50 kaçak göçmeni sınır dışı etti

Yunanistan’a yasa dışı yollardan giren ve ülkede kalmak için gerekli izin ve evraklara sahip olmayan kaçak göçmenler sınır dışı edildi.

Yunanistan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Attiki Yabancı Uyruklu Vatandaşları Dairesi Sınır Dışı Etme Ofisi’nin yürüttüğü operasyon çerçevesinde toplam 50 kaçak göçmenin sınır dışı edildiği açıklandı.

Kaçak olarak Yunanistan’a girdikleri gerekçesiyle haklarında sınır dışı edilme kararı çıkartılan 50 kaçak göçmenin 33’ü Pakistanlı olduğu belirtilirken, 9’unun Arnavutluk, 4’ünün Ukrayna, birinin Mısır, birinin Bulgaristan, birinin Irak ve birinin Bolivya vatandaşı olduğu tespit edildi.

Pakistan, Mısır, Bulgaristan, Ukrayna, Irak ve Bolivya’dan olan kaçak göçmenler ülkelerine Atina’daki Eleftherios Venizelos havaalanından uçakla geri gönderilirken, Arnavutluk’tan gelen kaçak göçmenler ise kara yoluyla ülkelerine geri gönderildi.

Evros iline 1.800 sınır polisi


Vatandaşı Koruma Bakanı Nikos Dendias kaçak göçmencilikle mücadele kapsamında alınan yeni kararı basın mensuplarına açıkladı.

Başbakan Antonis Samaras ile bir araya gelen Vatandaşı Koruma Bakanı Dendias toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Suriye’de yaşanan gelişmelerden dolayı Türkiye’den yeni kaçak göçmen akımı korkusu olup olmadığı sorulan Dendias

“Şu anda 1.800 sınır polisi Evros’a doğru yola çıkmış durumda. Evros nehrini kaçak göçmenlere kapamayı planlıyoruz. Amacımız Yunanistan’ın herkesin girebileceği başı boş bir bağ olmamasını sağlamaktır” ifadeleriyle Evros iline 1.800 sınır polisinin gönderildiğini açıklamış oldu.

Bakan Dendias yaptığı açıklamalarda ayrıca “özel şahıs ve hedeflerin korunması için görev yapan 1.500 kadar polis memurunun bundan böyle kamu güvenliğini sağlamak amacıyla mücadeleye atılacaklarını” da açıkladı.

Vatandaşı Koruma Bakanı Nikos Dendias, ayrıca, bu amaçla kullanılan 100 polis aracı ile 60 motosikletin de bundan böyle kamu güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaya başlanacağını kaydetti.


(trakyadan)1225 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın