• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam206
Toplam Ziyaret5374216
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

SELANİK’TE TÜRK VATANDAŞLARA TAŞLI VE SOPALI SALDIRI

SELANİK’TE TÜRK VATANDAŞLARA TAŞLI VE SOPALI SALDIRI

SELANİK’TE TÜRK VATANDAŞLARA TAŞLI VE SOPALI SALDIRI


“Altın Şafak” (Hrisi Avgi) üyesi olduğu belirtilen aşırı sağcı bir grup tarafından Selanik’in ortasında Türk turistlerin aracına saldırı düzenlendi. Taşlar, sopalar ve demir çubuklarla aracın camlarını kıran saldırganlar, aracın motor kaputuna yazılar yazdı Mehmet Özören, eşi, oğlu ve kızı linç edilmekten şans eseri ve sığındıkları apartmanın Yunan sakinlerinin yardımları ile kurtuldu.
Hürriyet’in haberine göre; Özören ailesi, karayoluyla 08 Eylül 2018 Cumartesi akşamı Selanik’e geldi ve sahilde dolaşmak için araçlarını Tsimiski Caddesi’nde bir sokağa park etti. Aile, otel bulabilmek için tekrar araçlarına dönerken, yüzleri maskeli ve ellerinde Yunan bayrakları taşıyan 15-20 kişilik fanatik bir grupla karşılaştı.

Fanatik grup, ‘SİZ TÜRKSÜNÜZ’ diyerek Özören ailesini kovalamaya başladı. Özören ailesi, kapısı açık bir apartmana sığındı ve kapıyı kapattı. Fanatik gruptakiler kapıyı kırmaya çalışırken apartmanın Yunan sakinleri Özören ailesine sahip çıktı. Apartmandaki bir daireye götürülerek can güvenlikleri sağlanan Özören ailesi Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğu’nu aradı. Kısa bir süre sonra Başkonsolosluk görevlileri ve sivil Yunan polisler olay yerine geldi. Özören ailesi güvenli bir şekilde uzaklaştırıldı.
 


LİNÇ EDİLECEKTİK

Selanik Emniyet Müdürlüğü’ne ifade vermeden önce park halinde bıraktıkları araçlarının yanına giden Özören ailesi, arabalarını her yeri taşlanmış, arka camı kırılmış, plakası sökülüp atılmış ve siyah boya ile daire içinde haç işareti çizilmiş halde buldu. Hürriyet’e konuşan Mehmet Özören “Az kalsın linç edilecektik. Eşim ve kızım şoka girdiler. Kaçtığımız için fiili şiddet görmedik ama çok korktuk. Apartmana sığınarak canımızı zor kurtardık. Bize yardımcı olan apartman sakinlerine teşekkür ederiz” dedi. Özören ailesi dün Selanik’ten ayrıldı.

KINIYORUZ

YU
NTÜRK olarak iki ülke arasındaki güven ortamını bozacak bu tür saldırıyı şiddetle kınıyor,Yunanistan hükümetinin suçluları biran önce yakalayıp cezalandırmasını umuyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın